Суд звільнив батька від обов’язку сплачувати аліменти на користь матері на утримання дитини

Батько-позивач та мати-відповідачка у 2003 році уклали шлюб. Цього ж року у них народилася дочка. Рішеннями судів від 2006 року шлюб між ними розірвано, місце проживання дочки визначено з матір’ю та стягнуто аліменти з батька на користь матері на утримання дочки в розмірі ¼ частки від усіх його доходів до досягнення дитиною повноліття.

У чотирнадцятирічному віці дочка вирішила змінити місце проживання – 1 червня 2018 року переїхала жити від матері до батька. З того часу батько її утримував, аліменти на користь матері не сплачував. При цьому виходив з того, що у виниклих обставинах мати не мала права отримувати кошти на дитину. Як наслідок утворилася та зростала заборгованість зі сплати аліментів, що стягнуті рішенням суду від 2006 року. На момент звернення батька дитини до адвоката заборгованість сягала понад 70 тис. гривень.

В ході надання правової допомоги підготовлено та 28 листопада 2019 року подано до суду позовну заяву про звільнення від сплати заборгованості за аліментами, стягнення аліментів та звільнення від обов’язку сплачувати аліменти на утримання дочки на користь матері. В ході розгляду справи суд встановив факт проживання дитини разом з батьком з 1 червня 2018 року, вірно застосував норми сімейного законодавства та задовольнив позов.

Рішенням Автозаводського районного суду м. Кременчука від 02.09.2020 року:

– Звільнено батька від заборгованості за аліментами, які стягуються з нього на підставі рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука від 16.06.2006 року на утримання дочки що утворилася за період з 01 червня 2018 року по 28 листопада 2019 року.

– Стягнуто з матері на користь батька аліменти на утримання дочки у розмірі 1/8 частки від усіх видів заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку та не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 28.11.2019 року і до досягнення дитиною повноліття.

– Звільнено батька з 28.11.2019 року від обов`язку сплачувати аліменти на користь матері на утримання дочки, які стягуються на підставі рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука від 16.06.2006 року.

З рішенням суду можна ознайомитись за посиланням

http://reyestr.court.gov.ua/Review/91560213