Апеляційний суд закрив справу про адміністративне правопорушення (ч.1 ст. 130 КУпАП)

20 березня 2020 року суддя Козельщинського районного суду Полтавської області, розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Ч. за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП постановив визнати його винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП. та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 600 (шестисот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень в дохід держави з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 1 рік.

(http://reyestr.court.gov.ua/Review/88336811).

Суддя суду першої інстанції встановив, що 01.03.2020 року о 15 годині 50 хвилин, в селі Сушки Козельщинського району Полтавської області по вулиці Мічуріна, громадянин Ч. керував мопедом марки Альфа JS, без державного номерного знаку, в стані алкогольного сп`яніння, чим порушив п.2.9 Правил дорожнього руху, які затверджені постановою КМУ №1306 від 10.10.2001 року, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст.130 КУпАП. В ході розгляду справи суддя прийшов до висновку про доведену винуватість особи у вчинені інкримінованого правопорушення, визнав винним та наклав адміністративне стягнення.

На вказане рішення адвокат Дмитро Сирота за дорученням Клієнта – громадянина Ч. підготував апеляційну скаргу та взяв участь у розгляді справи Полтавський апеляційним судом.

Суд апеляційної інстанції поновив строки апеляційного оскарження, дослідив матеріали справи про адміністративне правопорушення та задовольнив апеляційну скаргу. Постанову судді першої інстанції скасовано, а провадження у справі закрито на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв’язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП (http://reyestr.court.gov.ua/Review/89663638).

Мотивуючи своє рішення апеляційний суд взяв до уваги доводи апеляційної скарги та встановив, порушення працівниками поліції Інструкції „Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказами Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України від 09.11.2015року №1452/735. Зокрема поліцейськими не дотримано п.6 Розділу ІІ Інструкції, відповідно до якого огляд на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків.