Надання психіатричної допомоги в примусовому порядку

Ця публікація про підстави та порядок надання примусової психіатричної допомоги особам, які мають психічні розлади та вчиняють дії, що являють собою загрозу для життя та здоров’я для них самих та оточуючих, або ж неспроможні самостійно задовольняти свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує їх життєдіяльність.

ЧИТАТИ ДАЛІ...

Особливості кримінального провадження у період воєнного стану

Кримінально-процесуальна форма

Відповідно до ч.3 ст. 7 КПК України зміст та форма кримінального провадження в умовах воєнного стану повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, з урахуванням особливостей здійснення кримінального провадження, визначених розділом IX-1 Кодексу (Особливий режим досудового розслідування, судового розгляду в умовах воєнного стану).

ЧИТАТИ ДАЛІ...

Реабілітація померлого. Провокація, недопустимість доказів, посмертний виправдувальний вирок

Над цією справою я та адвокат Володимир Костенко працювали більш ніж чотири роки. Ми використовували усі законні засоби, щоб захистити Клієнта. Крок за кроком втілювали у життя стратегію захисту задля становлення справедливості. Це був тяжкий виснажливий процес, який завершився виправдувальним вироком у першій інстанції. Однак, виправдувальним вироком з гірким присмаком. Раптова смерть невинного обвинуваченого – батька двох малолітніх дітей – не дала відчути стану переможної ейфорії.

ЧИТАТИ ДАЛІ...

Відповідальність за зберігання пального без ліцензії: суд скасував ППР на 500 тисяч гривень

Чергова перемога у суді!

Другий апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 02.02.2021 у справі № 440/6072/20, яким визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Полтавській області від 16.09.2020 року №0001163201 про застосування до платника податків штрафу у розмірі 500 000 грн.

ЧИТАТИ ДАЛІ...

Суд звільнив батька від обов’язку сплачувати аліменти на користь матері на утримання дитини

Батько-позивач та мати-відповідачка у 2003 році уклали шлюб. Цього ж року у них народилася дочка. Рішеннями судів від 2006 року шлюб між ними розірвано, місце проживання дочки визначено з матір’ю та стягнуто аліменти з батька на користь матері на утримання дочки в розмірі ¼ частки від усіх його доходів до досягнення дитиною повноліття.

ЧИТАТИ ДАЛІ...

Перевезення сипучого вантажу: суд скасував штраф Укртрансбезпеки

20 лютого 2020 року по автомобільній дорозі Н 14 (Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв) рухався транспортний засіб у складі спеціалізованого вантажного сідлового тягача DAF CF 85480 та спеціалізованого напівпричепа NOVATRAIL SKI 24, завантажений насипом оболонкою соєвою гранульованою. В рамках проведення рейдової перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень, транспортний засіб зупинений співробітниками Укртрансбезпеки з подальшим проведенням габаритно-вагового контролю.

ЧИТАТИ ДАЛІ...

Апеляційний суд закрив справу про адміністративне правопорушення (ч.1 ст. 130 КУпАП)

20 березня 2020 року суддя Козельщинського районного суду Полтавської області, розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Ч. за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП постановив визнати його винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП. та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 600 (шестисот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень в дохід держави з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 1 рік.

ЧИТАТИ ДАЛІ...

Підстави обмеження у праві виїзду за кордон

1. Заборгованість зі сплати аліментів. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці (в окремих випадках – три місяці), державний виконавець виносить постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України (п.1 ч.9 ст. 71 ЗУ «Про виконавче провадження). Постанова направляється для виконання органам Держприкордонслужби.

ЧИТАТИ ДАЛІ...

Про виклик на допит

1. Хто може викликати? Під час кримінального провадження свідка, потерпілого, підозрюваного, обвинуваченого для допиту мають право викликати слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд. Оперативні та інші працівники правоохоронних органів не мають на це повноважень.

ЧИТАТИ ДАЛІ...